JONINES PASITINKANT

Mokslo metams skaičiuojant paskutines dienas Eitminiškių gimnazijos bendruomenė birželio 22 d. dalyvavo netradicinės dienos „Jonines pasitinkant“ veiklose, kurias organizavo menų, technologijų, dorinio ugdymo ir kūno kultūros metodinė grupė. Dieną pradėjome nuotoline edukacija „Švento Jono vakarėlį“, kurią vedė ir apie Joninių šventės ištakas, tradicijas bei papročius įdomiai papasakojo Jonavos krašto muziejaus edukatorė Rasa. Ji mokiniams pristatė XIX a. pabaigos – XX a. pirmosios pusės Joninių šventės metu vyravusias jaunimo apeigas ir pramogas: kupoliavimą, saulės palydėjimą, javų, medžių lankymą, vainikų pynimą ir plukdymą, saulės sutikimą, taip pat priminė to laikmečio varduvių šventimo tradicijas.

Įkvėpti išsamaus ir įdomaus pasakojimo vieni mokiniai buvo pakviesti į orientacines paparčio ieškojimo varžytuves, kiti pynė Joninių vainikus iš įvairiausių žolynų, taip įprasmindami artėjančią šventę.

Netradicinę dieną užbaigėme smagia viktorina, kurią vedė IG klasės mokinė Silvija, pasidžiaugėme bendruomenės pintais rankų darbo vainikais iš vasaros pievų ir laukų.