Eitminiskiu-gimnazija-back

TĖVAMS

Dalinamės informacija:

Paramos vaikams centras kviečia dalyvauti paskaitose, skirtose įvairaus amžiaus vaikus auginantiems tėvams. Vyks „gyvai“, Vilniuje, Nacionalinėje Martyno Martyno Mažvydo bibliotekoje. Dalyvavimas nemokamas. Paskaitos nebus transliuojamos internetu ir įrašai nedaromi. 

Gegužės 29 d., trečiadienis, 18.00 – 20.00 val. Paskaita „Kaip padėti vaikams įveikti skyrybų emocinius sunkumus?“

Sužinosite, kaip skirtingo amžiaus vaikai reaguoja į tėvų skyrybas, kaip jiems padėti išgyventi netekties skausmą, kodėl šiuo metu vaikams ir paaugliams labiausiai reikia aiškumo ir kodėl svarbu galvoti apie tai, kas geriau vaikui. Paskaitą skaitys Paramos vaikams centro vadovė, psichologė psichoterapeutė Aušra Kurienė.

Daugiau informacijos ir registracija: https://forms.office.com/e/DxdEXvuyV5

Birželio 6 d., ketvirtadienis, 18.00 – 20.00 val. Paskaita „Vaikų psichologinis saugumas stovykloje“

Sužinosite, kaip tėvai gali padėti vaikui ir paaugliui pasiruošti saugiai vasarai, kokios situacijos yra nesaugios, ką būtina aptarti apie netinkamą elgesį ir smurtą, kaip tėvai gali sustiprinti vaikų saugumą, bendradarbiaudami su stovyklos vadovais. Paskaitą skaitys Paramos vaikams centro psichologė psichoterapeutė Erna Petkutė.

Daugiau informacijos ir registracija: https://forms.office.com/e/Xk9v8BdZCU

INFORMACIJA:

Vilniuje veikia nemokamos ir anoniminės konsultacijos vaikams ir jaunimui iki 29 m. vaikams ir jaunimui palankių paslaugų kabinetuose. Šie kabinetai šiuo metu yra Antakalnyje, Karoliniškėse, centre ir Šeškinėje. Konsultacijos vykdomos tiek gyvai, tiek kreipiantis telefonu ar el.paštu. Nurodytuose kabinetuose be jokios išankstinės registracijos galima gauti pagalbą sveikos gyvensenos, psichikos, lytinės ir reprodukcinės sveikatos bei kitais su gera savijauta susijusiais klausimais.

Siekdami atkreipti dėmesį į jaunuolių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos svarbą primename, kad šeimos vaidmuo yra nepaprastai reikšmingas apsaugant vaiką nuo ankstyvo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo.  

2022 m. Vilniuje atlikto „Planet Youth“ 10 klasių moksleivių tyrimo rezultatai atskleidė, kad mažėja jaunuolių dalis, turinčių artimą ryšį su tėvais. Atsižvelgdami į šį pokytį parengėme rekomendacijas tėvams „Tėvų galia“ apie ryšio stiprinimą su vaiku. 

Leidinyje rasite: 

•          kaip paskatinti ir sustiprinti ryšį su vaiku; 

•          kaip sukurti optimalią miego rutiną; 

•          patarimų apie laiką, praleidžiamą prie ekranų; 

•          aktyvaus laisvalaikio rekomendacijas; 

•          kaip planuoti pokyčius namuose;  

•          kaip kurti santykį su vaiko draugais ir bendraklasių tėvais. 

Tikimės, kad šiose rekomendacijose rasite naudingų patarimų, kurie paskatins imtis teigiamų pokyčių šeimoje!

Dėkojame už Jūsų indėlį, prisidedant prie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos.

Skip to content