TROPINIŲ DRUGELIŲ PARODA

Kiekvienas iš mūsų vaikystėje gaudėme drugelius, norėjome juos palaikyti savo delne. Tačiau ne visi žinome, kaip šie maži margaspalviai plasnotojai atsiranda, maitinasi ir kodėl jie yra tokie spalvoti.

Balandžio 7 d. Eitminiškių gimnazijos 7,8 klasių mokiniai turėjo puikią progą sužinoti apie drugelių gyvenimą apsilankydami Tropinių drugelių parodoje, kuri buvo surengta Juodšilių ,,Šilo“ gimnazijos laboratorijoje.

Drugeliai – patys nuostabiausi ir spalvingiausi vabzdžiai. Saulėtą dieną vaikams pavyko drugelius palaikyti savo rankose, pajausti, kaip stipriai drugeliai laikosi įsikibę savo kojytėmis. O kojytes suskaičiavo net šešias. Apžiūrėjo galvytę su ilgomis antenomis, kai drugeliai godžiai siurbė apelsinų ir bananų skysčius.

Mokiniai sužinojo, kad drugeliai išsirita iš kokono ir išsiritę dar kurį laiką turi kaboti žemyn galva, kad sparneliai pilnai išsitiestų. Išsiritę drugeliai maitinasi vaisių sultimis ir gėlių nektarų, kuriuos užuodžia savo antenėlėmis. Taip pat drugeliai maitinami cukraus ar medaus sirupu. Įgytos žinios ir margaspalviai įspūdžiai dar ilgai išliks mokinių atmintyje.

2024 m. balandžio mėn.