PREVENCINĖ PASKAITA ,,VAIKŲ TEISINĖ ATSAKOMYBĖ“

Lapkričio 28 d. 7 klasės mokiniams gimnazijoje vyko prevencinė paskaita ,,Vaikų teisinė atsakomybė“. Paskaitą vedė Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Liudmila Čeponienė. Mokiniams buvo pasakojama apie nusižengimus ir nusikalstamas veiklas, dažniausiai vyraujančias jaunimo tarpe – rūkymą, alkoholio vartojimą, chuliganizmą, turto sugadinimą, psichoaktyviųjų medžiagų turėjimą ir vartojimą, vagystes ir kt.

Jaunuoliai supažindinti su teisine atsakomybe, nuobaudomis už padarytus nusižengimus ar nusikaltimus, mokiniams primintos jų pagrindinės pareigos. L. Čeponinė paaiškino, kuo skiriasi administracinė ir baudžiamoji atsakomybė: administracinės atsakomybės didžiausia bausmė – bauda, o baudžiamosios atsakomybės – laisvės atėmimas.

Mokiniams praktiniais pavyzdžiais buvo akcentuota, kad tarp administracinės ir baudžiamosios atsakomybės yra „plonytė riba“. Džiugu, kad mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijoje, uždavė rūpimus klausimus rūkymo, alkoholio, narkotikų vartojimo ir kitomis aktualiomis temomis.