Eitminiskiu-gimnazija-back

TARPTAUTINĖS TOLERANCIJOS DIENOS MINĖJIMAS


Lapkričio 16 dieną Eitminiškių gimnazijoje ir gimnazijos Ažulaukės skyriuje buvo minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Šiemet sukanka dvidešimt metų, kaip Lietuvoje pradėta minėti Tarptautinė Tolerancijos diena. Ši diena yra minima kiekvienais metais nuo 1995 m. Tolerancija – tai supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, tolerancijos dėka mes mokomės gebėti suprasti kitą ir kitokį, žvelgti į pasaulį be išankstinio nusistatymo ir riboto mąstymo. Tolerantiškumas leidžia veikti savarankiškai, mąstyti kritiškai, samprotauti etiškai, suvokti empatiškai. Tai taip pat prisideda prie įvairiapusio pasaulio suvokimo ir skatina gerbti žmogaus teises, padeda sukurti harmoningą aplinką, kurioje visi gali jaustis priimti ir suprasti. Tolerancija taip pat prisideda prie konfliktų mažinimo ir socialinio stabilumo.

Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simboliu paskelbtas Tolerancijos žibintas. Rudenį yra mažiau šviesos, kuri reikalinga bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Tolerancijos žibintas skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, o jie turėtų įveikti blogį. 1-4 klasių mokiniai su klasės auklėtojomis, 5-8, I-IVG klasių mokiniai su gimnazijos socialine pedagoge diskutavo apie toleranciją, gamino, piešė ir spalvino klasėse Tolerancijos žibintus, kurie vėliau sužibo gimnazijos ir gimnazijos skyriaus vestibiuliuose, skleisdami bendruomenės narių gerumą, šviesą, supratingumą ir pakantumą.

Elektroninis paštas

Partneriai

https://eitminiskiugimnazija.lt/?page_id=104
2024 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Naujienų archyvas