MŪSŲ MOKYKLOJE PATYČIOMS VIETOS NĖRA!

Visus metus gimnazijos socialinė pedagogė stengiasi puoselėti ir mokiniams diegti pagarbos, draugiškumo, atjautos vertybes, o kovo mėnesį ypatingai, nes šis mėnuo skelbiamas sąmoningumo didinimo mėnesiu „Be patyčių“.

Kovo mėnesį mūsų mokykla taip pat prisijungė prie šios gražios iniciatyvos. Aktyviai mėnesio veiklose dalyvavo 5-8, IG-IIG klasių mokiniai.

Kartu su socialine pedagoge kūrė logotipus prevencijos tema. Sprendė kryžiažodį ir paruoštas užduotis Quizizz platformoje. Diskutavo apie įvairias patyčių rūšis. Mokiniai gavo praktinių patarimų, kaip sustabdyti netinkamą elgesį ir veiksmus elektroninėje erdvėje. Patyčių situacijų metu yra svarbu nelikti vienam ir kreiptis į suaugusiuosius pagalbos.

Vyko diskusijos, kaip tinkamai reaguoti ir kaip padėti draugui, patiriančiam patyčias. Mokiniai buvo skatinami noriai padėti aplinkiniams, mokėsi bendravimo, tarpusavio supratimo ir pagarbos.

Kiekvienas iš mūsų gali pradėti nuo savęs, geru žodžiu, šypsena, pagalba silpnesniam. Kartais reikia tiek nedaug, kad tie, kurie šalia mūsų, taptų laimingi.