PAŽINTIS SU ASVEJOS REGIONINIU PARKU

Kai dar lauke nereikėjo dėvėti kaukių, 1 ir 3 klasės mokiniai vyko į pažintinę – edukacinę kelionę po Asvejos regioninio parko teritorijas. Pirmiausia buvo aplankytas Jurkiškio upelio pažintinis takas, kuris tęsiasi iki 1,5 km. Jame pilna laiptelių, lieptelių… tikras klūčių ruožas. Pats upelis – labai trumpas, vos 1,2 m ilgio. Upelyje galima pamatyti ir virš 5 metrų apimties akmenį. Jį vietiniai vadina ,,Puntuko vaiku“. Vėliau veikla vyko prie buvusios Dubingių mokyklos. Čia vaikai turėjo galimybę pašaudyti iš lanko į taikinį ir paskanauti obuolių, kurių dar ir namiškiams parvežė lauktuvių. Po tokios atrakcijos patraukėme į Gurakalnės aukštapelkę. Pavaikščiojom vienu trumpiausiu pažintiniu taku, bet kiek įspūdžių! Uostinėjom gailius, čiupinėjom kiminus, skanavom spanguolių (tikra vitaminų bomba), vaikai rado net ir mėlynių. Paskutinė stotelė Dubingių Asvejos regioninio parko – Lankytojų centras. Čia apžiūrėjome ekspoziją, naro kostiumą, pabuvome archeologais, pasinaudoję interaktyviu žemėlapiu vėl pasiekėm Jurkiškio upelį, Gurakalnės aukštapelkę ir kitus tolimiausius Asvejos ežero objektus, susipažinom su Asvejos ežero dugnu. Pasigrožėję ilgiausiu Lietuvoje Asvejos ežeru ir jo pakrančių nuostabia rudenine panorama, per naujai atrestauruotą medinį tiltą, patraukėme namo. Laiko pritrūko. Pasižadėjom sau, kad dar sugrįšim. Juk liko nepamatyta didžiausia pasaulyje sapnų gaudyklė, Liudgardos šlaitas, Pilies liekanų ekspozicija, Meilės ąžuolas, nesugalvoti norai,….