Eitminiskiu-gimnazija-back

MITYBOS ĮTAKA GEBĖJIMUI MOKYTIS


Balandžio 7 d. IIG klasės mokiniai dalyvavo Vilniaus rajono savyvaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės Aurelijos Atidukraitės užsiėmime ,,Kaip padėti sau geriau išlaikyti egzaminus – mitybos įtaka gebėjimui mokytis“. Aptarė gyvenimo būdo veiksnius – miegą, fizinį aktyvumą, stresą ir mitybos įpročius. Pristatytos pagrindinės maistinės medžiagos smegenų veiklai gerinti. Ypatingas dėmesys skirtas skaidulinių medžiagų vartojimui ir rekomenduojamam išgerti vandens kiekiui, kuris apskaičiuojamas kiekvienam individualiai.

Miegas ramina protą, atkuria kūną ir sustiprina beveik visas kūno sistemas. Tai gyvybiškai būtina organizmo funkcija, skirta jėgoms atnaujinti ir padedanti išlikti budriems bei žvaliems dienos metu. Rekomenduojama miego trukmė 14-17 metų paaugliui yra 8-10 valandų. Fizinis aktyvumas yra dar vienas svarbus veiksnys, kuris gali turėti teigiamą poveikį sveikatai, organizmo energijos balansui palaikyti. Stresas taip pat gali paveikti virškinimo sistemą ir sukelti virškinimo sutrikimų. Vienas iš populiariausių mitybos įpročių – užkandžiavimas. Jaunuoliai valgo žiūrėdami turinį socialiniuose tinkluose, žaisdami kompiuterinius žaidimus ir pan. Taip pat didelė dalis jaunuolių yra linkę nevalgyti dieną ir visą dienos kalorijų normą gauti vakarienės metu.

Jaunuolių tinkamai subalansuota mityba padeda smegenims efektyviai dirbti, mokytis, suteikia energijos, gerina atmintį. Tam tikri produktai yra ypač naudingi, nes juose gausu maistinių medžiagų, kurios skatina smegenų veiklą ir padeda geriau susikaupti. Vaisiai, ypač uogos, prisideda prie geresnės koncentracijos. Mėlynės, braškės ir avietės yra kupinos antioksidantų, kurie gerina smegenų kraujotaką ir skatina greitesnį informacijos apdorojimą. Tinkamai subalansuota mityba padeda ne tik geriau susikaupti, bet ir stiprina bendrą sveikatą bei emocinę būseną.

Subalansuotas mitybos, fizinio aktyvumo, miego ir streso valdymo derinys gali padėti išlaikyti gerą savijautą. Įtraukus į mitybą daugiau naudingų produktų, galima pastebėti pagerėjusią atmintį, didesnį dėmesio išlaikymą ir geresnius mokymosi rezultatus.

Elektroninis paštas

Partneriai

https://eitminiskiugimnazija.lt/?page_id=104
2025 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Naujienų archyvas

Skip to content