Lapkričio 14 d. Eitminiškių gimnazijos 7-8, I-IIG klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos biuro organizuotoje paskaitoje ,,Depresija. Kaip atpažinti ir kaip padėti‘‘? Užsiėmimo metu aptarti depresijos simptomai, kuo skiriasi depresija nuo liūdesio. Pateikta informacija, kaip padėti sau ar kitam, kur kreiptis pagalbos atsiradus psichinės sveikatos sutrikimams.
Depresija – tai psichinės sveikatos sutrikimas, pasireiškiantis nuolat žmogaus jaučiamu liūdesiu, negatyvia nuotaika, energijos ar aktyvumo sumažėjimu, motyvacijos trūkumu, nuovargiu. Ši liga gali kamuoti ne tik suaugusius asmenis, bet ir vaikus bei paauglius. Depresiją kaip ligą nustatyti gali tik gydytojas psichiatras, atlikęs pirminį paciento savijautos įvertinimą. Depresijos simptomų nereikėtų tapatinti su trumpalaike prasta savijauta. Žmogų, kuris serga kurios nors formos depresija, didžiąją kiekvienos dienos dalį lydi liūdna nuotaika, verksmingumas bei abejingumas. Šie pokyčiai gali tęstis daugiau nei dvi savaites iš eilės nepertraukiamai. Žmogui, kuris nesikreipia pagalbos į specialistus pajutęs pirmus depresijos požymius, nuolatinė prasta savijauta gali tęstis nuo mėnesio iki metų ar ilgiau. Negatyviems pojūčiams užsitęsus bei matant, jog iškilę sunkumai nėra greitai išsprendžiami, rekomenduojama kreiptis pagalbos į psichinės sveikatos srities specialistus: gydytojus psichiatrus, psichologus ar psichoterapeutus. Svarbu depresijos simptomus atpažinti kuo anksčiau.
Dėkojame Vilniaus visuomenės sveikatos biuro ,,Vilnius sveikiau‘‘ specialistei Sonatai Patapienei už įdomią, naudingą ir reikalingą paskaitą.