Eitminiskiu-gimnazija-back

KERINTYS SLOVAKIJOS KALNAI


Birželio 17-20 dienomis gausus būrys Eitminiškių gimnazijos mokinių drauge su mokytojomis bei svečiais keliavo po Aukštuosius Tatrus Slovakijoje. Pasirinkta edukacinės pažintinės kelionės kryptis viliojo įdomiais lankytinais objektais ir nuostabia gamta.

Pirmą kelionės dieną Slovakijoje atvykome į Pieninų nacionalinį parką. Kiek akys užmato – kalnai ir kalneliai. Vaizdai gniaužė kvapą. Kai kurie mokiniai 12 kilometrų plaukė plaustais Dunajeco upe, grožėjosi nacionalinio parko vaizdais, klausėsi vietinių gyventojų goralių pasakojamų istorijų. Prieš akis išniro Pieninų dvasia vadinamos Trys karūnos – Erelio uolos, Septyni vienuoliai, Červeny Klaštor miestelis su vienuolynu. Kita dalis mokinių ir mokytojų pasirinko ekstremalesnę pramogą – raftingą. Gavę irkliukus patys „vairavo“ pripučiamą valtį ir įveikė sraunią, vietomis akmenuotą Dunajeco upės atkarpą. Įspūdžiai liejosi per kraštus.

Kitą dieną keliavome į Belianska stalaktitų-stalagmitų urvą. Šis urvas, atrastas dar XVIII amžiuje, yra didžiausias ir vienintelis – 3641 m ilgio – Slovakijos Aukštuosiuose Tatruose, į kurį įleidžiami žmonės. Gamtos per šimtmečius suformuoti vaizdai urvuose tikrai sužavėjo: įvairios formos stalagmitai, stalaktitai, požeminės upės ir ežerai, kriokliai, galerijos, ledo stulpai, puikios akustikos Muzikos salė. Apeiti urvą – nemenkas iššūkis, bet mes tai padarėme!

Vėliau nuvykome į aukščiausiame kalnų lygyje įsikūrusį Aukštųjų Tatrų kurortą – Štrbske Pleso (1355m.). Norintys ilsėjosi prie Štrbske ežero, o tikintys savo jėgomis leidosi į žygį kalnuose Štrbske Pleso-Chata Popradske pleso-Sedlo pod Ostrvou (1978m.). Įveikę 6 valandų maršrutą grįžo pavargę, bet laimingi.

Trečios dienos giedras dangus žadėjo puikią dieną ir naujus nuotykius. Funikulieriumi-traukiniu pakilome į 1285 m. Hrebienok šlaitą ir leidomės į žygį kalnų takeliais, grožėdamiesi kalnų panoramomis. Keliavome iki Šaltosios tėkmės krioklių. Grįžę į Stary Smokovec kurortą turėjome galimybę paragauti natūralaus iš kalno trykštančio mineralinio vandens.

Po aktyvios dienos tikra atgaiva kūnui ir sielai vandens procedūros – maudynės Vrbovo terminio vandens pramogų parke. Kiekvieną dieną, visais metų laikais, bet kokiu oru čia galima atsipalaiduoti geoterminio vandens baseinuose (gręžiniai nuo 1742 m iki 2502 m gylio).

Nepamirštamą išvyką baigėme ilga, bet linksma kelione namo. Važiuojant atgal į Lietuvą, autobuse aidėjo mokinių juokas, dainos ir pasikalbėjimai. Pasak mokinių, įsimintina ir smagi kelionė į Slovakiją tapo nuostabia vasaros atostogų pradžia!

Elektroninis paštas

Partneriai

https://eitminiskiugimnazija.lt/?page_id=104
2024 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Naujienų archyvas

Skip to content