Eitminiskiu-gimnazija-back

TARPTAUTINĖ DINGUSIŲ VAIKŲ MINĖJIMO DIENA


Gegužės 25 dieną minima Tarptautinė dingusių vaikų minėjimo diena. Eitminiškių gimnazijos socialinė pedagogė gegužės mėnesį vedė prevencines pamokas 4-7 klasių mokiniams. Diskutavo su mokiniais apie žmonių dingimo priežastis, aptarė įvairias atsargumo priemones, kaip elgtis pasiklydus ir kur kreiptis pagalbos. Prisijungė prie akcijos ,,Mes jūsų neužmiršome“ ir paminėjo Tarptautinę dingusių be žinios vaikų dieną rišant kaspinėlius ant medelių mokyklos teritorijoje. Plaikstydamiesi vėjyje kaspinėliai simbolizuoja laukimą ir viltį bei primena, kad mes nepamiršome dingusių vaikų ir laukiame jų grįžtančių.

Šios dienos minėjimo tikslas – ne tik užjausti tuos, kurių vaikai dingo be žinios, bet ir skatinti užkirsti kelią šiam reiškiniui. Priminti apie saugų elgesį su nepažįstamais žmonėmis, ,„draugais“, naujais pelningo darbo siūlytojais, asmeninės informacijos platinimą socialiniuose tinkluose. Akcentuoti tai, kad nuo dingimo niekas nėra apsaugotas.

Europoje kas 2-3 minutes gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Per metus Europoje be žinios dingsta apie 250 000 vaikų. Neretai vaikai išeina iš namų, neradę artimųjų palaikymo, šilumos, nesulaukę draugų supratingumo. Siekiama skatinti vaikus apie savo išgyvenimus, nesutarimus išsipasakoti suaugusiems žmonėms: tėvams, artimiesiems, klasės vadovui, socialiniam pedagogui ir pan. Atkreipkime dėmesį į turiningą vaikų laisvalaikį, informuokime apie pavojus, gresiančius už namų ir mokyklos ribų.

Elektroninis paštas

Partneriai

https://eitminiskiugimnazija.lt/?page_id=104
2023 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Naujienų archyvas