PREVENCINĖ PASKAITA „MOKINIŲ TEISINĖ ATSAKOMYBĖ“

Gegužės 5 d. 8, I-IVG gimnazijos klasių mokiniams vyko prevencinė paskaita ,,Mokinių teisinė atsakomybė“. Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė L. Čeponienė paskaitą pradėjo nuo mokinio teisių ir pareigų. Akcentavo, kad visi mokiniai žino savo teises, bet dažnai pamiršta pareigas. Pareigūnė su mokiniais kalbėjosi apie jų atsakomybę. Vaikai turi lankyti mokyklą, būti punktualūs ir stropūs, gerbti save ir šalia esančius, tai pat priminė viešosios tvarkos taisykles, kurių laikymasis svarbus, kad jaustumėtės saugūs.

Supažindino mokinius su netinkamo elgesio priežastimis ir jų pasekmėmis, priminė kokia atsakomybė tenka patiems nepilnamečiams, o kokia – jų tėvams. Pateikė daug praktinių pavyzdžių apie mokinių teises ir pareigas. Pristatė pagrindinius teisės aktus, kuriais remiantis laikomasi tvarkos.

Mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijose, uždavė rūpimus klausimus rūkymo, alkoholio, narkotikų vartojimo ir kitomis jiems aktualiomis temomis.

Ačiū L. Čeponienei už išsamią ir informatyvią prevencinę paskaitą.

2024 m. kovo mėn.