Eitminiskiu-gimnazija-back

VAIKŲ IR PAAUGLIŲ RŪKYMO PREVENCIJA

Gruodžio 6-9 d. Eitminiškių gimnazijos socialinė pedagogė E. Boban 5-8, I-IIIG klasių mokiniams organizavo pamokas, skirtas rūkymo prevencijai.

Mokiniai buvo supažindinti su rūkymo žala žmogaus organizmui, kokią įtaką sveikatai daro įprastų bei elektroninių cigarečių vartojimas. Paskaitos metu ypač daug dėmesio buvo skiriama elektroninių cigarečių naudojimo prevencijai. Mokiniai žiūrėjo vaizdo įrašą, moksliškai įrodantį rūkymo žalą sveikatai. Tikimasi, jog suprato, kad rūkymo reikėtų visiškai atsisakyti, o ne vieną blogą įprotį pakeisti kitu.

Elektroninių cigarečių sudėtyje esantis nikotinas sukelia priklausomybę, o dėl jų patogumo vartoti priklausomybė gali prasidėti greičiau. Be to, ji gali būti stipresnė nei rūkant paprastas cigaretes.

Pamokų pabaigoje mokiniai diskutavo, dalijosi savo mintimis apie rūkymą kaip problemą, kurią susikuria pats žmogus.

Kiekvienas iš mūsų savo kelią renkasi pats. Tačiau turime jausti atsakomybę, nedaryti tokių klaidų, dėl kurių vėliau tektų gailėtis. Rūkymas – viena žalingiausių grėsmių sveikatai. Rūpinkimės savo sveikata, nes ji – didžiausias mūsų turtas.

[countdown]

Elektroninis paštas