PROJEKTAS „AŠ IR MANO AUGINTINIS“

Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, kuri skirta ne tik pagerbti visus gyvūnus, padėkoti už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, bet ir skatinti humanišką elgesį su visais pasaulio gyvūnais.

Tai dienai paminėti spalio 4-7 d. Eitminiškių gimnazijos Ažulaukės pradinio ugdymo skyriuje buvo įgyvendintas projektas „Aš ir mano augintinis“. Projekto veiklose dalyvavo priešmokyklinės grupės ir 1, 2, 3, 4 klasių mokiniai. Projekto tikslas – ugdyti(s) komunikavimo, pažinimo, iniciatyvumo ir kūrybingumo bendrąsias kompetencijas bei vaikų vertybines nuostatas, kad rūpinimasis gyvūnu moko ne tik atsakomybės ir priežiūros, bet ir užuojautos.

Vykdydami projektą priešmokyklinės grupės ir 1, 2, 3, 4 klasių mokiniai į mokyklą turėjo atsinešti savo augintinių nuotraukas, kurias klijavo ant popieriaus lapo ir apipavidalino: pasirinkta dailės technika piešė piešinius, rašė rašinėlius, kūrė eilėraščius. Antro aukšto fojė buvo organizuota augintinių nuotraukų ir mokinių kūrybinių darbų paroda.

Mokykloje taip pat vykdoma akcija gyvūnų prieglaudai „VŠĮ SOS gyvūnai“ paremti – renkami įvairūs prieglaudai reikalingi būtiniausi daiktai.

Daug džiugių akimirkų vaikams suteikė mokykloje apsilankę 1 klasės mokinio Jono šeimoje gyvenantys augintiniai: triušė Silvestrė ir vokiečių langharų veislės šuo Jonas-Čekas.

Pasibaigus projektui vaikai aptarė savo įvykdytas veiklas ir kalbėjosi apie kiekvieno žmogaus atsakomybę už elgesį su gyvūnais.

2024 m. balandžio mėn.